Cennik


Fotografia wnętrz, na pozór banalna, jest niezwykle wymagająca. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że fotograf znający się na rzeczy to jedna z najważniejszych osób w procesie sprzedaży lub wynajmu mieszkania.

Na codzień współpracuję zarówno z architektami wnętrz, jak i z inwestorami nieruchomości. Każda z grup ma wymagania, a ja w swojej pracy do każdego mieszkania staram się podchodzić indywidualnie. Czym innym będzie sesja dla projektanta wnętrz, a czym innym sesja dla inwestora. Działam na terenie Polski, głównie, z racji miejsca zamieszkania, w Warszawie i okolicach.

Wiem, że dobrej jakości zdjęcia są zasługą ciągłego poszerzania swoich horyzontów, ponieważ

Kto się przestaje rozwijać, umiera.

[Antoine de Saint-Exupéry]

Co zazwyczaj fotografuję?

 • wnętrza do portfolio projektantów wnętrz, bowiem dobre zdjęcia prezentują dotychczasowe realizacje i pomagają zdobyć nowych klientów,
 • mieszkania i domy na sprzedaż lub wynajem,
 • lokale użytkowe, kawiarnie, restauracje, pokoje hotelowe, apartamenty na wynajem, ponieważ dobre i przyciągające oko fotografie skłaniają do odwiedzin w lokalu lub do skorzystania z oferty firmy.

Mam za sobą także kilka publikacji w pismach i na portalach branżowych.

Wiatr z Północy

Skandynawskie Inspiracje w Warszawie

A scandinavian style aprtament in Poland

Mieszkanie w Warszawie: tak można urządzić 55 metrów

Zaglądamy do 44m2 mieszkania dla małżeństwa z dzieckiem


Cennik fotografii mieszkań/domów na sprzedaż lub wynajem:

Koszt sesji ustalam indywidualnie i jest on także uzależniony od wymagań klienta, ale orientacyjny cennik wygląda następująco (nieruchomości w Warszawie):

 • 300 zł  (10 – 12 zdjęć) – małe mieszkanie (kawalerka lub 2 pokoje z kuchnią), ale także mieszkania przerobione na pokoje na wynajem (maksymalnie do 4 pokoi),
 • 400 zł  (15 – 18 zdjęć) – większe mieszkanie, apartament lub mały dom,
 • 500 zł   (20 zdjęć) – dom lub duże mieszkanie,
 • duży dom lub nieruchomość na sprzedaż – cena ustalana indywidualnie,
 • sesje dla architektów wnętrz wyceniam indywidualnie w zależności od potrzeb.

Kierując się cennikiem pamiętaj, że koszt dobrze wykonanej sesji fotograficznej to niewielki wydatek, a może przynieść ogromne korzyści.   

Długoletnia współpraca z architektami wnętrz nauczyła mnie także dbałości o detale. Dziś, oprócz sesji fotograficznej, oferuję także home staging, czyli wizaż nieruchomości. Jeśli nie czujesz się pewnie w tym obszarze albo nie masz czasu zastanawiać się jakie elementy ze sobą zestawić, możesz z pełną odpowiedzialnością zostawić to mnie. Pamiętaj także, że mieszkania puste lub słabo przygotowane do sprzedaży osiągają zazwyczaj niższe ceny, niż te, do których nabywca może się wprowadzić od razu. Ponadto nieurządzone nieruchomości dużo gorzej prezentują się na zdjęciach.

Oferuję home staging w wersji podstawowej, bazujący na moich rekwizytach, który przeznaczony jest głównie dla osób wynajmujących mieszkania lub pokoje. Współpracując z właścicielami lub osobami wynajmującymi nieruchomości wiem, że wygląd mieszkania jest istotny, ale jest wykonywany najmniejszym kosztem. Jeśli zatem chcesz, aby Twoje mieszkanie wyglądało ładnie, schludnie i niesztampowo ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie.

Cennik fotografii mieszkań/domów na wynajem obejmujący podstawowy home staging:

 • od 350 zł  (10 – 12 zdjęć) – małe mieszkanie (kawalerka lub 2 pokoje z kuchnią), ale także mieszkania przerobione na pokoje na wynajem (maksymalnie do 4 pokoi),
 • od 400 zł  (15 – 18 zdjęć) – większe mieszkanie, apartament, mały dom.
 • od 500 zł   (20 zdjęć) – dom lub duże mieszkanie.

Home staging nieruchomości na sprzedaż jest usługą dużo bardziej wymagającą i obejmuje ocenę prac do wykonania (usunięcie usterek, prace w zakresie odświeżenia nieruchomości), przearanżowanie przestrzeni, wyposażenie w rekwizyty, które uatrakcyjnią nieruchomość i na koniec wykonanie sesji zdjęciowej. W tym wypadku cena jest ustalana indywidualnie, ponieważ uwzględnia budżet klienta, metraż mieszkania, zakres prac i czas wykonania.